Volungiečiai džiaugiasi savivaldybės tarybos sprendimu

 

images

   Pirmoji aplinka į kurią iš šeimos patenka vaikas – darželis, mokykla. Po to ateina eilė teatrui, muziejui, bibliotekai, gydymo įstaigai ir t.t. Kokį užauginsime pilietį, kokias vertybes jis sukaups, didele dalimi, priklauso ne tik nuo mokytojų, auklėtojų pastangų, bet ir jį supančios aplinkos. Mokyklinis suolas – mokinio kasdieninio darbo vieta 10 ar 12 metų, kuriame jis praleidžia didesnę laiko dalį.
_IGP8397 (2)Bet kai iš 41 mokomojo kabineto mokykloje, 20-je nuo jos įsteigimo 1984 m. nepakeisti mokykliniai klasės baldai, kai mokytojai savo darbo vietose „dirba“ su 2004-2005 metų kompiuteriais, su kuriais dėl nepakankamos darbinės atminties neįmanoma naudotis naujausia mokomąja medžiaga ir net dirbti su elektroniniu dienynu, susimąstai – kokiame gyvenimo tarpsnyje sustojome.
Mokykla kreipėsi į miesto savivaldybės merą, tarybą, tarybos narius dėl lėšų skyrimo mokykliniams baldams ir kompiuterinei įrangai atnaujinti. Mokyklos bendruomenė nudžiugo gavusi šventinę dovaną – lėšų mokykliniams baldams atnaujinti 14-oje mokomųjų kabinetų ir 11-ai kompiuterių mokytojų darbo vietoms.
P1100575 (2)Nors šiuo metu mokiniai atostogauja, akį džiugina į mokyklą sukantys tiekėjų automobiliai su mokyklai skirta įranga. Po atostogų mokiniai dirbs naujuose suoluose.
Antrosios pagal mokinių skaičių pagrindinės mokyklos bendruomenė – vadovai, mokytojai, tėvai džiaugiasi pastarųjų metų ugdymo aplinkos pokyčiais – fasado apšiltinimu, informacinių technologijų kabinetų pilnu atnaujinimu, vidaus kiemelio pritaikymu mokinių poreikiams, pėsčiųjų takų ir automobilių stovėjimo aikštelės sutvarkymu. Artimiausiu metu mokykla tikisi kapitalinių pokyčių vidaus ugdymo aplinkoje. Šiuo metu yra baigtas rengti mokyklos pastato vidaus rekonstrukcijos techninis projektas, kurio skaičiuojamoji vertė daugiau kaip 1,5 mln. eurų. Turime vilties, kad projektas bus įrašytas į Alytaus miesto plėtros iki 2020 metų strateginio plano investicijų programą. Visa tai yra šaunus produktyvaus miesto savivaldybės tarybos, administracijos ir mokyklos bendruomenės bendradarbiavimo pavyzdys, kurio rezultatas – išmani, tobulėjanti ir besikeičianti mokykla, ir mes visi kartu.

 

 

Rūta Daniškevičienė, Alytaus „Volungės“ pagrindinės mokyklos Neformaliojo švietimo ir pagalbos mokiniui skyriaus vedėja