VTEK svarstys dviejų Alytaus miesto tarybos narių elgesį

logoArtimiausiame posėdyje VTEK vertins ir dviejų Alytaus miesto tarybos narių elgesį :

– Buvusio Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus V. Jastremsko elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar buvęs Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas atliktas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) persiųstos informacijos pagrindu. STT duomenimis, 2016 m. gruodį tuometinis savivaldybės administracijos direktorius su UAB „Tele2“ pasirašė Viešojo judriojo telefono ryšio ir judriojo duomenų perdavimo paslaugų teikimo sutartį, kai minėtoje bendrovėje dirba jo sutuoktinė.

Pagal VPIDVTĮ, valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens teisinio statuso praradimas nekliudo VTEK atlikti tyrimą trejus metus nuo šio asmens galbūt teisės aktus pažeidžiančios veikos padarymo.

Alytaus kolegijos direktorės D. Remeikienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų.

Tyrimas atliktas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pateikto Alytaus kolegijos veiklos ir finansinio audito išvadų pagrindu. Esą, D. Remeikienė nedeklaravo duomenų apie jai interesų konfliktą galinčią kelti artimo asmens vadovaujamą bendrovę, iš kurios kolegija neva ne kartą pirko gėles, puokštes ir gedulo vainikus. VTEK taip pat tyrė aplinkybes dėl D. Remeikienės iš Alytaus kolegijos lėšų apmokėtų galbūt asmeninio pobūdžio publikacijos rengimo ir leidybos išlaidų. Be to, vertinti duomenys, kai Alytaus kolegija galbūt apmokėdavo D. Remeikienės artimo asmens vadovaujamos bendrovės pateiktas sąskaitas

VTEK informacija