Alytaus jaunimas klausia, o meras atsako

15025367_744537315698825_7355125052338439963_oAr žadama renovuoti Rotušės aikštėje esančius pastatus ( prieš savivaldybę )?

Tai privatūs pastatai ir viskas priklauso nuo jų savininkų. Tačiau yra tekę bendrauti su vienu iš savininkų ir pokalbis teikia vilčių, kad pastatams ir jų atnaujinimui bus skirtas dėmesys.

Kas bus daroma su buvusiu „Taikos“ kino teatru?

Tai taip pat privatus pastatas ir kas su juo bus daroma galėtų pasakyti tik pastato savininkas. Tačiau viena iš kliūčių šio pastato rekonstrukcijai šio pastato savininkas anksčiau yra įvardijęs seną miesto bendrąjį planą, tad dabar, įsigaliojus naujam dokumentui tikimės, kad ir šis objektas pajudės iš mirties taško.

Ar žadama Alytuje pramogų ir laisvalaikio centrą statyti, kad miestas taptų patrauklesnis jaunimui?

Labai tikimės, kad verslas susidomės šia sritimi ir įkurs pramogų ir laisvalaikio centrą, nes pramogų po stogu mieste išties galėtų būti daugiau. Bet tai nėra savivaldybės funkcija, savivaldybė kuria ir išlaiko tokias įstaigas kaip Alytaus jaunimo centras, kurios užsiima neformaliu ugdymu ir kuriose galima leisti laisvalaikį, bet ne komercinėmis pramogomis.

Ar Alytus toliau plės ryšius su užsienio šalimis?

Alytus turi per dvidešimt miestų partnerių įvairiose užsienio šalyse. Ne su visais vienodai intensyvus bendradarbiavimas, su kai kuriais vykdome daug įvairių projektų, gauname ir ES finansavimą bendroms veikloms, bet su kai kuriais miestais sutartys buvo pasirašytos, matyt, paskubomis, nepatikrinus galimybių ar tenorint aplankyti kokią tolimą šalį (pvz. Argentiną), todėl tik sutarčių pasirašymu viskas ir baigėsi. Tačiau kai atsiranda miestai, su kuriais vystosi platus bendradarbiavimas įvairiose srityse, tuomet, po kelerių draugystės metų, išties gali būti plečiamas partnerių ratas – pvz. dabar mezgasi ryšiai su Japonijos Hiratsuka miestu, kurie gali išsivystyti į ilgalaikį ir vaisingą bendradarbiavimą.

Į kokias sritis nukreipiamos Alytaus miesto savivaldybės gaunamos (ar tos, kurios bus gautos) Europos Sąjungos lėšos ?

Lėšų nukreipimą reglamentuoja priemonių finansavimo sąlygų aprašai. Pagal atskirų ministerijų patvirtintus aprašus planuojamos lėšos kultūros objektų rekonstravimui, švietimo infrastruktūros tvarkymui, gatvių tiesimui, saugaus eismo priemonių diegimui, viešųjų erdvių tvarkymui, atliekų tvarkymui, vandens tiekimo infrastruktūros gerinimui, sveikatos priežiūrai.