Alytiškės patirties sėmėsi Lenkijoje

20180409_144302 (2)

Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla sėkmingai dalyvaudama projekte „Erasmus +“ ir toliau bendradarbiauja su užsienio šalių mokyklomis. Balandžio  8-13 dienomis Lenkijos mokykloje stažavosi trys mokyklos mokytojos-Rasa Nastaravičienė, Rasa Kižienė ir Adrija Saulėnienė.  Mokytojos sėmėsi patirties iš Zamostės Elizos Ozerskovos vardo mokyklos. Tai tik viena iš 54 ugdymo įstaigų esančių mieste, garsėjančiame savo turtinga istorija.

 Jau pirmą dieną viešėdamos mokykloje mokytojos apžiūrėjo spalvingas mokyklos erdves, susipažino su bendra mokyklos tvarka, aptarė su projekto organizatorėmis stažuotės programą, išsakė savo lūkesčius. Savaitės eigoje mokytojos turėjo galimybę stebėti pamokas, bendrauti su mokykloje dirbančiais mokytojais, vaikais. Patiko idėja visiems vyresniųjų klasių mokiniams kartą metuose priminti savo mokyklos istoriją. Mokyklos viešnios turėjo galimybę stebėti tokią mokyklos istorijos pamoką, kurioje keturių klasių mokiniams vaizdžiai pateikiama šimtametė mokyklos istorija, o apibendrinant pamoką organizuojamas konkursas tarp klasių.

20180409_145103 (2) Besiruošiant mokyklos šimtmečio jubiliejui, mokyklos bendruomenė žavėjo išradingumu puošiant mokyklos erdves, gaminant dekoracijas, o labiausiai nustebino sumažintas mokyklos maketas. Mokiniai pagamino itin tikslią mokyklos kopiją su smulkiausiomis mokyklos aplinkos detalėmis.

 Įdomu buvo stebėti mokyklos popamokinę veiklą. Pailgintos darbo dienos grupės mokiniai parodė spektaklį „Bjaurusis ančiukas“, vyresniųjų klasių mokiniai supažindino su bibliotekos, ekologines idėjas propoguojančio klubo „Gaja“ veiklomis. Nors mokykla dirba dvejomis pamainomis, turi virš 800 mokinių, tėvų patogumui vaikai mokykloje. gali būti prižiūrimi nuo 6:30 iki vakaro.

20180410_105035 (2) Mokykla gali didžiuotis geromis ugdymo ir darbo sąlygomis. Mokiniai sėdi vienviečiuose suoluose, beveik visose klasėse įrengtos išmaniosios lentos, vaikai turi dvi sporto sales ir baleto klasę. Mokytojai turi galimybę pailsėti net keliuose poilsio kambariuose, gausu kompiuterių, kopijavimo aparatų. Aptvertoje mokyklos teritorijoje įrengtas futbolo aikštynas, žaidimų aikštelė mažesniems mokiniams, saugaus eismo klasė su tikrais kelio ženklais ir šviesoforais, skirta pėsčiųjų ir dviratininkų mokymams. Ne tik mokyklos aplinka puošta skulptūromis, bet ir mokyklos interjeras sukurtas pagal dailininko eskizus. Visa tai išpuoselėta buvusios mokyklos direktorės Teresos Solowej dėka.

 Mokytojos, pabuvoję mokyklos valgykloje, įvertino ir pasidžiaugė Lietuvos mokyklų valgyklose gaminamu maistu, gausiu asortimentu. Zamostės mokykloje vaikams kasdien siūlomas tik vienos rūšies patiekalas ir gėrimas. Valgykloje maistas neruošiamas, prieš pietus maistas atvežamas iš kitos maitinimo įstaigos.

20180411_095946 (2) Mokytojos išvyko pasisėmę naujų idėjų, pilnos gerų įspūdžių, užmezgusios naujų pažinčių. Jau po savaitės mokytojos iš Zamostės aplankys mus Lietuvoje. Mes taip pat turime ką parodyti ir kuo didžiuotis.

 

   Pradinių klasių mokytojos Rasa Nastaravičienė ir  Adrija Saulėnienė