Kur pasuks lietuviai ?

2018-01-15, Pirmadienį pradėjo galioti naujos „Ryanair“ bagažo taisyklės: nuo šiol į lėktuvo saloną bus galima pasiimti tik rankinę, kuprinę ar krepšį. Kitą didesnį krepšį teks privalomai atiduoti į bagažo skyrių. Tiesa, pokyčiai keleiviams nekainuos nė cento.

Šiuo metu Europa ir Lietuva laukia BREXIT rezultato. Išeis anglai iš Europos su trenksmu ar tyliai susitarę ? Tai tiesiogiai palies ir alytiškius įsikūrusius Anglijoje. Jeigu susitarti dėl tvarkingo pasitraukimo nepavyks, tai didžioji dauguma emigrantų bus išvyti iš šalies, mat Anglijoje gyvena nelegaliai. Dalis lietuvių jau kraustosi patys, nelaukdami deportacijos ar kitokių veiksmų jų atžvilgiu. Aplink Alytų grįžtantys emigrantai statosi namus, ir dėl kvailo administracinio padalinimo beveik visi jie tampa Alytaus rajono gyventojais. Anglijoje gyvena apie 300 000 lietuvaičių. Alytiškių ten turėtų būti bent keli tūkstančiai, dauguma jų išvyko dar devyniasdešimtų metų antroje pusėje.

Grįžtančių, gal galėtų būti ir daugiau, tik kad jie kelia didelius reikalavimus Lietuvos valstybei. Jiems reikalingi darželiai, mokyklos, butai, darbas ir geras darbo užmokestis. Tai turbūt todėl , kad pagyveno užsienyje,  nejau jie mano, kad visą gyvenimą Lietuvoje gyvenusiems nereikia darželių, mokyklų , butų ir gerų darbų. Alytuje su darželiais ir mokyklomis problemų nėra, kaip minėta emigrantai statosi namus, tad tikėtina, kad bent jau į Alytų emigrantų turėtų grįžti nemažai. Bendra tendencija tokia : dalis dabar gyvenančių Anglijoje lietuvaičių važiuos gyventi į angliakalbę šalį ir greičiausiai į Airiją, dalis rinksis kitą šalį ir tik dalis grįš į Lietuvą.  Bent Alytuje vietos tai tikrai visiems grįžtantiems užteks.

„Alytaus laikas“