Oficiali rinkiminė kompanija dar neprasidėjo, tačiau aktyviausieji jau „dirba“

alytus

Savo pageidavimus siekti Alytaus mero kėdės išsakė penki pretendentai. Tik išsakė, nes dar turės surinkti 1000  alytiškių parašų, kurie pritars jų kandidatavimui, o ten visko gali būti. Pirmasis pretenzijas į mero kėdę pareiškė, skubiai socdemu tapęs, Nerijus Cesiulis. Tai, kad jis tapo socialdemokratų kandidatu nustebino ne tik pačius socialdemokratus, bet ir Alytaus visuomenę.  N.Cesiulio noras siekti mero kėdės niekam nebuvo naujiena, bet kad jį „išsirinks“ socialdemokratai tai labai stebina.  Nei iš šio, nei iš to išaugęs  sodemų skyriaus narių skaičius atvėrė N.Cesiuliui kelius kandidatavimui.  Tiesa, kažkur pradingo tie naujieji skyriaus  nariai, kurie „trumpam“ buvo tapę socialdemokratais.  Tad jeigu dabar partija rinktų kandidatą į merus, tai N.Cesiulio šansai būtų labai neaiškūs. Kaip ten bebūtų, bent kol kas N.Cesiulis yra oficialus socialdemokratų kandidatas. Kokie jo šansai ? Užtenka pasižiūrėti kaip miesto taryboje balsuoja N.Cesiulis, kad taptų aišku, toks meru neturėtų tapti. N.Cesiulis buvo prieš nakvynės namų mansardos atsiradimą, kur dabar įrengti pusiaukelės namai, sutvarkymą.  N.Cesiulio „pastangomis“ mieste bus mažiau stotelių elektromobiliams , buvo siūlomos 9 ,o  N.Cesiulis – 3, o juk tai buvo galima padaryti  už europinius pinigus. Tokių socialdemokratų kandidato „darbų“ miesto naudai galima rasti ko ne kiekviename tarybos posėdžio protokole. Dar „linksmiau“ kai  jo aplinka kandidatą pristato kaip jaunimo atstovą. Užtenka nueiti į bet kokį jaunimo renginį ir paklausti kas yra N.Cesiulis, kad taptu aišku, N.Cesiulis jau senokai nėra Alytaus jaunimo lyderis ar bent jau jo atstovas.

Valstiečiai – žalieji savo kandidatą į merus pristatė pompastiškai. Prieš žiniasklaidą „pasipuikavo“  seimo narys pristatydamas partijos kandidatą. „Sofa Brands“ vadovas S.Bitinas – pakankamai rimtas kandidatas į merus, bet tik jo  pasirinkta partija Alytuje  jokios įtakos neturi ir kažin ar turės. Užtenka pasižiūrėti į praėjusius savivaldos rinkimus, valstiečiai – žalieji buvo dugnų dugne. Kuo daugiau bus kandidato nuotraukų su „gandrais“ ar seimo nariu, tuo mažesni bus pretendento šansai. O jeigu dar bandys remtis patirtimi „Coca Cola“ įmonėje, tai šansų nebus jokių. Tik ekonomiką išmanantys suprato, kodėl „Coca Cola“ iškėlė savo padalinį iš Alytaus, visiems kitiems tai įmonės „nustekenimas“ ir „bankrotas“ nors nieko panašaus nebuvo.

Kol kas tik šie du pretendentai pasireiškia viešojoje erdvėje. Nors ne. Vieno judėjimo  keliamas G.Daukšys įsilaužimą į jo įmonę pabandė susieti su kandidatavimu į Alytaus merus. Žiauriai primityvu, nuo kada vagys ir chuliganai domisi politika. Juk jie yra vagys ir chuliganai. O gal Alytuje papūtė nauji „bachūriški“ vėjai ?

Dar du kandidatai, matyt, laukia oficialios rinkiminės kompanijos pradžios. Jiedu ir išsiskiria savo  ramybe. Bent jau kol kas. Daug partijų iš vis apie rinkimus net neužsimena, sunkias dienas išgyvena. Miestui vadovaujantys „pilietininkai“ irgi tyli. Savo kandidatą jie, matyt, paskelbs tik tuomet kai to reikalaus rinkimų įstatymas. Bet kuriuo atveju, jų kandidatas bus labiausiai puolamas ir dergiamas, nes paneigti šios valdžios darbus miestui bus neįmanoma.

Alytaus laikas“