Pristatyta poeto J. Kunčino poezijos rinktinė „Malūnų gatvė be malūnų“

17361549_816158758536680_4211762970435043991_n

Beveik 500 poeto Jurgio Kunčino eilėraščių galima rasti naujoje jo poezijos rinktinėje „Malūnų gatvė be malūnų“. Ši knyga vakar pristatyta Alytaus J. Kunčino viešojoje bibliotekoje. Į dar spaustuvės dažais kvepiančios knygos pristatymą susirinko gausus būrys J. Kunčino poezijos gerbėjų.

Apie poezijos rinktinės sudarymą ir J. Kunčino kūrybos subtilybes susirinkusiems pasakojo Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas, Nacionalinės premijos laureatas, poetas Antanas A. Jonynas, knygų redaktorė Palmyra Mikėnaitė ir literatūros kritikė Elžbieta Banytė.

Kalbėdamas apie poezijos rinktinės sudarymą Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas, Nacionalinės premijos laureatas, poetas Antanas A. Jonynas teigė, kad eilėraščiai šiai knygai buvo atrinkti nesilaikant jokių  griežtų principų: „Iš tūkstančio J. Kunčino eilėraščių atrinkome 500. Norėjosi, kad šiame leidinyje  būtų išspausdinti kuo įvairesnės tematikos ir  formos jo eilėraščiai.“  Jo nuomone, šiandien J. Kunčino poezija skamba labai gyvai ir netgi aktualiau nei tuomet, kai J. Kunčinas ją rašė: „Šiandien, pasikeitus visam poezijos kontekstui, jis tampa žymiai aktualesnis ir įdomesnis, nei buvo tuomet,“ – pabrėžė svečias.

„Jo poezijoje yra daug lyrikos, ironijos, šiek tiek pagiežos, kritinio požiūrio, tačiau niekur nėra niekam nė lašo pykčio. Jurgis man toks ir liko, kaip jis rašo viename savo eilėraštyje – liūdnas ir šviesus“, – kalbėdama apie poezijos rinktinę, jo kūrybos išskirtinumus vardijo knygų redaktorė Palmyra Mikėnaitė.

Literatūros kritikės Elžbietos Banytės nuomone, ši J. Kunčino poezijos knyga – gyva,  skaitytojui galinti padėti netgi išsiburti: „Linkiu visiems imti ir skaityti šią knygą ir net burti iš jos. Tiesiog atsiversti bet kurį puslapį ir skaityti pirmą pasitaikiusį eilėraštį. Jūs pamatysite, kad knyga yra gyva, nes jis atspėja. Ji duoda mums tą tekstą, kurio mums tą minutę reikia,“ – teigė ji.

17353558_816158458536710_8582726124400943646_nRenginio metu Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė ir Kultūros skyriaus vedėja Vilma Liaukuvienė padėkojo padėjusiems ir prisidėjusiems prie J. Kunčino poezijos rinktinės „Malūnų gatvė be malūnų“ sudarymo ir leidybos. „Dėkoju visiems už tai, kad mes prisimename, kad mokame išsaugoti tai, ką mes turime labai brangaus, stengiamės tai perduoti  mūsų ateitiems kartoms“, – sakė mero pavaduotoja V. Gibienė.

Ji poetui, J. Kunčino poezijos rinktinės „Malūnų gatvė be malūnų“ sudarytojui Antanui A. Jonynui ir knygų redaktorei, šios poezijos rinktinės sudarytojai Palmirai Mikėnaitei už ilgametį nuoširdų indėlį į Alytaus literatūrinį gyvenimą ir svarbios mūsų miestui knygos parengimą įteikė Alytaus miesto savivaldybės mero Vytauto Grigaravičiaus pasirašytus padėkos raštus.

Renginio metu skambėjo dainų autoriaus ir atlikėjo Alvydo Jegelevičiaus atliekamos dainos, buvo skaitoma J. Kunčino poezija.

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija