Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (trečiadienis-ketvirtadienis)

anusauskas_plakatas (2)

 

Istoriko, LR Seimo nario Arvydo ANUŠAUSKO naujausios knygos

„IŠDAVYSTĖ. MARKULIO DIENORAŠČIAI“

pristatymas.

Tai istorija, kuri sukasi apie kontroversišką profesoriaus Juozo Albino Markulio asmenybę, apie rezistentus ir jų išdavikus, herojus ir okupantų agentus, seniai pamirštas paslaptis ir atradimus naujai surastuose dienoraščiuose. Ąžuolas, Noreika, Erelis, Petrovas, Daktaras Narutavičius ir kiti slapyvardžiai lydės pagrindinį šios istorijos veikėją. Jo sukurtas įvaizdis iki šiol audrina vaizduotę. Ką slėpė penki agento bylos Nr. 9249 tomai, kas užšifruota Markulio dienoraščiuose, kokios gyvenimo aplinkybės nuslėptos ir kokie asmeniniai bruožai iki šiol buvo nežinomi, kaip save motyvavo veikti prieš rezistenciją, kaip kūrė ir plėtojo atsisakymo nuo bet kokio pasipriešinimo okupantui idėją, kokie buvo KGB vertinimai ir apgaulės operacijos? Ši istorija – apie sovietinio saugumo įsiskverbimo operaciją į rezistencijos vadovybę, siekiant pakeisti viso pasipriešinimo taktiką ir nuslopinti partizaninį karą. Ši knyga leidžia mums visapusiškai patyrinėti žmonių silpnybes, pasitikėjimo kelius ir gyvenimo klystkelius.

gintalas_plakatas (2)

Poeto, 2016 metų knygos rinkimų poezijos kategorijos nugalėtojo

Dainiaus GINTALO

KŪRYBOS VAKARAS

Moderatorius – Juozas ŽITKAUSKAS

Dainius Gintalas (g. 1973) – poetas, vertėjas, libretų autorius. 1997 m. debiutavo eilėraščių rinkiniu „Angis“, o 2007 m. pasirodžiusi antroji poezijos knyga „Boa“ buvo įvertinta Jaunojo jotvingio premija bei Literatūrinės skrybėlės prizu. Autorių kritikai ir poezijos mėgėjai vertina kaip vieną įdomiausių jaunesniosios kartos kūrėjų.
Eilėraščių rinkinys „Adatos“ – trečioji D. Gintalo knyga. Poetą dominančios temos – žmogaus valdymo ir paklusnumo psichologija, savinaikos mechanizmai, priklausomybės, kompleksai, silpnybės, nuodėmė ir jos atpirkimas, erotikos ir mirties samplaika, gyvybės paslaptis, keistas formas įgaunantys vyro ir moters santykiai, laisvės ir jos ribojimo apraiškos.
Pavadinimas „Adatos“, pasak poeto, yra daugiaprasmis. Pirmiausia jis nusako skausmingas būsenas, buvimą tarsi ant adatų, tarp adatų. Taip pat dirglią, ekspresionistinę kalbėjimo manierą, panėšėjančią į nervingą siuvamosios mašinos bilsnojimą, į negrabų siuvinį, kai gyvenimą tenka lopyti. Taip pat adata – dažniausiai moters instrumentas. O moters, stiprios ir valdingos, figūra knygoje yra labai svarbi. Bet drauge adatos, nors duriant ir skausmingos, siejasi ir su gydančia energija, medicina, akupunktūra, taigi, su sanatorija, gydykla, globa. Todėl kiekviename knygos skyriuje randasi „Mikstūros lašai“ – klasikinės struktūros ir poetikos haiku. Nors knygoje dominuoja ritmiški verlibrai, prie jų šliejasi ir minėtieji haiku, ir sonetai, ir viena eilute nusakomi siurrealistinio pobūdžio poetiniai blykstelėjimai. Ne veltui D. Gintalas laikomas poezijos ekvilibristu, išmoningai derinančiu įvairius stilius ir poezijos žanrus.

Alytaus Jurgio Kunčino viešojosios bibliotekos informacija